فرهنگ > تلویزیون - فیلم برنده اسکار استیو مکویین پنجشنبه 14 فروردین ساعت 16 روی آنتن شبکه یک می‌رود.

«12 سال بردگی» در تلویزیون - تصویر 1

«12 سال بردگی» در تلویزیون

فرهنگ > تلویزیون - فیلم برنده اسکار استیو مکویین پنجشنبه 14 فروردین ساعت 16 روی آنتن شبکه یک می‌رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «12 سال بردگی» بر مبنای کتاب زندگی‌نامه شخصی سالومن نورثاپ ساخته شده و برده‌داری در جنوب آمریکا را مورد توجه قرار می‌دهد.

این فیلم که تولید مشترک بریتانیا و آمریکاست، ماجرای تراژیک ربوده شدن سالومن (با بازی چوئیتل اجیوفور) در واشنگتن دی‌سی در 1841 را روایت می‌کند. او که مردی آزاد بود، در یک توطئه گرفتار و ناچار شد برای 12 سال در لوییزیانا بردگی کند.

میشائل فاسبندر، لوپیتا نیونگ‌اُ، بندیکت کامبربچ، براد پیت، پل دانو، پل جیاماتی و آلفره وودارد از دیگر بازیگران «12 سال بردگی» هستند.

این فیلم اواخر سال گذشته در هشتاد و ششمین دوره جوایز اسکار برنده جایزه اسکار بهترین فیلم شد و در دو بخش بهترین بازیگر زن مکمل (نیونگ‌اُ) و فیلمنامه اقتباسی هم جایزه گرفت. «12 سال بردگی» در مجموع در 9 بخش نامزد اسکار بود.

«12 سال بردگی» همچنین برنده جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم درام و برنده جایزه بفتا بهترین فیلم شد. «12 سال بردگی» با بودجه 20 میلیون دلار ساخته شد و در دنیا بیش از 140 میلیون دلار فروخت.

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، بجز «12 سال بردگی» سه فیلم «پنجم می، روز نبرد»، «خاکستری» و «حوض نقاشی» نیز تا پایان هفته ساعت 16 از این شبکه پخش می‌شود.  

فیلم مکزیکی «پنجم می، روز نبرد» تولید سال 2013 سه‌شنبه 12 فروردین روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم سال 1862 روی می‌دهد. پس از اینکه حکومت سلطنتی مکزیک تبدیل به جمهوری می‌شود، سلطنت‌طلبان پیش ناپلئون می‌روند و از او می‌خواهند به مکزیک حمله کند.

فیلم اکشن «خاکستری» به کارگردانی جو کارناهان چهارشنبه 13 فروردین پخش می‌شود. این فیلم با بازی لیام نیسن تولید سال 2011 است.

نیسن در این فیلم نقش یک عضو گروهی از کارگران سکوی حفاری را بازی می‌کند. او و گروهش پس از سقوط هواپیمای حامل آن‌ها در طبیعت وحشی و پوشیده برف آلاسکا گرفتار گرگ‌هایی می‌شوند که آن‌ها را به چشم مزاحم می‌بینند. درموت مالرونی، فرانک گریلو و دالاس رابرتز از دیگر بازیگران «خاکستری» هستند.

«حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری هم جمعه 15 فروردین ساعت 16 روی آنتن شبکه یک می‌رود.

داستان این فیلم درباره مریم و رضا (با بازی نگار جواهریان و شهاب حسینی) است که هر دو به لحاظ ضریب هوشی پایین‌تر از حد نرمال هستند و همین مساله ژنتیکی باعث می‌شود ازدواج آن‌ها با مشکل دچار شود.

58247

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه