فرهنگ > تئاتر - مدیرکل هنرهای تجسمی در حکمی دبیرکل نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر را منصوب کرد.

یک عکاس دفاع مقدس دبیر جشنواره هنرهای تجسمی فجر شد - تصویر 1

یک عکاس دفاع مقدس دبیر جشنواره هنرهای تجسمی فجر شد

فرهنگ > تئاتر - مدیرکل هنرهای تجسمی در حکمی دبیرکل نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر را منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجتبي آقايي طي حكمي از سوي مجيد ملانوروزي به عنوان دبير نهمين جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي فجر منصوب شد.

در حكم انتصاب دبير نهمين جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي فجر آمده است: «نظر به حسن سوابق علمي و هنري و بهره مندي از شايستگي و تجربيات ارزنده به موجب اين حكم به عنوان دبيركل نهمين جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي فجر-كه به حول و قوه الهي در سال 1395 برگزار خواهد شد-منصوب مي شويد. اميد است با بهره گيري از تخصص و توان كارشناسان هنرمندان تجسمي و همراهي و همياري پيشكسوتان، استادان و آحاد هنرمندان نهمين جشنواره فجر با كيفيت مطلوب و شايسته برگزار شود.»

مجتبي آقايي كه دبيري هفتمين و هشتمين جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي فجر را نيز بر عهده داشت، عکاس و پژوهشگر، دارای کار‌شناسی عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کار‌شناسی ارشد مدیریت امور فرهنگی است و درجه یک هنری رشته عکاسی از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور را دارد.

آقایی تاکنون سوابق حرفه‌ای، اجرایی و آموزشی متعددی در زمینه‌های هنری، مطبوعاتی، اطلاع رسانی و تبلیغاتی داشته است. عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی و دانشگاه علم و فرهنگ با رتبه استادیاری، مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل تجسمی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، رییس موزه امام علی (ع، دبیر دوره‌های نهم تا دوازدهم جشنواره روابط عمومی‌های بر‌تر کشور، دبیر دوره‌های یازدهم تا سیزدهم جشنواره مطبوعات، دبیر هفتمین تا دهمین دوسالانه ملی عکس ایران، دبير مسابقه عكس و كارتون  «نقد بنا و فضاي شهري»، بنیانگذار انجمن‌های عکاسان بحران و عکاسان صنعتی تبلیعاتی و عضو هیات موسس انجمن‌های عکاسان میراث فرهنگی و گردشگری ایران و انجمن عکاسی ایران و انجمن نخبگان روابط عمومی ایران از سوابق و فعاليت هاي آقايي است.

داوری و دبیری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های متعدد از سوابق اجرایی آقایی است. آقایی به عنوان یک عکاس مستند- اجتماعی فعالیت های گسترده‌ای انجام داده و علاوه بر برگزاری نمایشگاههای گوناگون در ایران و بیش از 15 کشور جهان جوایز متعددی را در جشنواره‌های ملی بدست آورده است. علاوه بر آن او بیش از یکصد جشنواره ملی و بین المللی را در رشته‌های عکاسی؛ هنرهای تجسمی؛ خوشنویسی؛ مطبوعاتی؛ روابط عمومی و اطلاع رسانی مدیریت کرده و یا در ترکیب هیات داوران آن‌ها حضور داشته است.

او در حال حاضر عضو کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو کمیته عکاسی شورای ارزشیابی هنرمندان کشور است و در شوراهای مختلف برنامه ریزی در زمینه هنر‌های تجسمی با سازمان های مختلف همکاری دارد.

مجتبی آقایی به خاطر عکاسي دفاع مقدس و فعاليت در حوزه هنر مقاومت به عنوان هنرمند مروج فرهنگ ایثار و شهادت از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شده و همچنين به عنوان یار برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد(WFP)  كه براي رفع گرسنگي در جهان فعاليت دارد، همكاري مي كند.

آثار عکس مجتبی آقایی تاکنون در نمایشگاههای انفرادی و گروهی متعدد داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشته شده و همچنین در کتاب‌هایی مانند «ایلام، سروی که ایستاد»، «خرمشهر حماسه مقاومت»، «شاهدان زمان»، «مجموعه 3 جلدی بام شکسته بم»، «مجموعه 2 جلدی تهران از دیروز تا امروز»، نفت در گذر زمان، «مجموعه 2 جلدی قم در حریم حرم»، روستاهای تاریخی ایران، «تهران تا انتها حضور»، «رویشی در سپیده»، و... منتشر شده است.

58247

 

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه