فرهنگ > سینما - نتیجه تازه‌ترین جلسه شورای پروانه ساخت، صدور مجوز برای چهار کارگردان باسابقه سینما و سه فیلم اولی است.

کدام کارگردانان مجوز ساخت فیلم جدیدشان را گرفتند؟ / معرفی سه فیلم‌اولی - تصویر 1

کدام کارگردانان مجوز ساخت فیلم جدیدشان را گرفتند؟ / معرفی سه فیلم‌اولی

فرهنگ > سینما - نتیجه تازه‌ترین جلسه شورای پروانه ساخت، صدور مجوز برای چهار کارگردان باسابقه سینما و سه فیلم اولی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شورای صدور پروانه‌ فیلمسازی ۳۵ میلیمتری در جلسه‌ پنجم مرداد که با حضور اکثریت اعضا برگزار شد، برای چهار فیلم سینمایی پروانه‌ ساخت صادر کرد.

فیلم‌های «دلتا ایکس» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی علیرضا امینی، «سلام پدربزرگ» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی مجید قاری‌زاده، «دلم را به خاک نسپار» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی فرزاد موتمن و نوی��ندگی اصغر عبداللهی و «آوازهای سرزمین من» به تهیه‌کنندگی امیرحسین شریفی، کارگردانی عباس رافعی و نویسندگی حسین قاسمی‌جامی از شورای صدور پروانه فیلمسازی، مجوز گرفتند.

همچنین شورا برای سه فیلم‌اولی هم مجوز صادر کرد. فیلم‌های «فارسی» به تهیه‌کنندگی محمود فلاح، نویسندگی فرهاد نقدعلی و رضا حامدی خواه و به کارگردانی رضا حامدی‌خواه، «یحیی سکوت نکرد» به تهیه‌کنندگی تینا پاکروان، نویسندگی طلا معتضدی و کارگردانی کاوه ابراهیم‌پور و «مرغ عشق» به تهیه‌کنندگی حسین صابری و علی حجازی‌مهر و نویسندگی و کارگردانی فیاض موسوی موفق به کسب مجوز شدند.

در بخش فیلم‌های ویدئویی نیز «کفش» به تهیه‌کنندگی آناهیتا کبیرکوه و کارگردانی مرتضی آسمانی، «ازدواج کم‌دردسر» به تهیه‌کنندگی آمنه بشیری و کارگردانی بیژن شیرمرز و «تنهایی» به تهیه‌کنندگی محمدرضا عرب و کار گردانی امیرمسعود آقابابائیان پروانه گرفتند.

در تازه‌ترین فعالیت‌های سازمان سینمایی خبری از برگزاری نشست مشترک استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد با سینماگران، منتشر شده است.  است. دکتر سیدمحسن فاطمی در نشستی که دوشنبه 13 مرداد به همت معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی برگزار می‌‌شود با سینماگران درباره سینمای خلاق و آثار روانشناختی آن به بحث و گفت‌وگو می‌نشیند.

هدف از برپایی این نشست که با حضو استاد ایرانی دانشگاه هاروارد در رشته روانشناسی برگزار می‌شود، تقویت پشتوانه علمی سینما و ارتباط دو سویه سینما و دانشگاه است.

دکتر سید محسن فاطمی دارای مدرک فوق دکترا در رشته روان‌شناسی از دانشگاه هاروارد آمریکا، دکترا (Ph.D.) در رشته آموزش زبان از دانشگاه بریتیش کلمبیا، و مدرک دکترا در رشته روان‌شناسی از دانشگاه کالیفرنیا است. او در دانشگاه‌های بریتیش کلمبیای کانادا و فینیکس آمریکا به تدریس در دوره‌های لیسانس، فوق لیسانس، و دکترا مشغول است و با دانشگاه تهران و دانشگاه علم و صنعت همکاری آموزشی و پژوهشی دارد.

243243

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه