فرهنگ > سینما - گری مارشال کارگردان آمریکایی در 81 سالگی چشم از جهان فروبست.

کارگردان «عروس فراری» درگذشت - تصویر 1

کارگردان «عروس فراری» درگذشت

فرهنگ > سینما - گری مارشال کارگردان آمریکایی در 81 سالگی چشم از جهان فروبست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مارشال پنجشنبه در بیمارستانی واقع در کالیفرنیا در اثر سکته ناشی از عفونت ریوی درگذشت. او نویسنده و سازنده برخی از پرطرفدارترین سریال‌های تلویزیونی دهه هفتاد میلادی  و کارگردان چندین فیلم پرفروش سینمای آمریکا بود. 

این کارگردان، نویسنده و تهیه‌کنندۀ سرشناس در نیویورک به دنیا آمد. او در دانشگاه روزنامه‌نگاری خواند و فعالیت خود در صنعت سرگرمی را به نوشتن لطیفه برای بازیگران آغاز کرد.

او خیلی زود به نوشتن فیلمنامه برای سریال‌های تلویزیونی روی آورد. آثار او در این دوران نظر جویی بیشاپ کمدین سرشناس آمریکایی را جلب کرد و پس از به لس‌آنجلس رفت تا نویسندۀ برنامه تلویزیونی جویی بیشاپ شود.

مارشال در ادامه فیلمنامه برخی از مهم‌ترین برنامه‌های تلویزیونی دهۀ شصت میلادی از جمله برنامه دیک ون دیک را نوشت. اما دوران اوج او دهۀ هفتاد میلادی بود. او در این دهه سریال‌های «روزهای خوش»، «لورن و شرلی» با بازی خواهرش پنی مارشال و «مورک و میندی» با بازی رابین ویلیامز را ساخت.

این کارگردان دهه هشتاد میلادی به سمت ساخت آثار سینمایی گام برداشت. از جمله آثار سینمایی مطرح او می‌توان به «زن زیبا» و «عروس فراری» با نقش‌آفرینی ریچارد گی‌یر و جولیا رابرتس اشاره کرد.

منبع: بی‌بی‌سی/ 20 جولای

58241

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه