فرهنگ > سینما - رومن پولانسکی و اولیویه آسایاس فیلمی با اقتباس از کتاب «براساس یک داستان واقعی» اثر دلفین دو ویگان می‌سازند.

همکاری رومن پولانسکی و اولیویه آسایاس / دو فیلمساز سرشناس در اقتباسی از «براساس یک داستان واقعی» - تصویر 1

همکاری رومن پولانسکی و اولیویه آسایاس / دو فیلمساز سرشناس در اقتباسی از «براساس یک داستان واقعی»

فرهنگ > سینما - رومن پولانسکی و اولیویه آسایاس فیلمی با اقتباس از کتاب «براساس یک داستان واقعی» اثر دلفین دو ویگان می‌سازند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رمان دو ویگان داستان یک نویسنده است که پس از مزاحمت‌های یک هوادار افراطی تلاش می‌کند کتاب جدیدش را به پایان برساند.

اولیویه آسایاس کارگردان فیلم‌هایی چون «ابرهای سیلس ماریا» و «خریدار شخصی» نوشتن فیلمنامه اثر را برعهده دارد و کارگردانی آن با رومن پولانسکی کارگردان لهستانی برنده جایزه اسکار است.

دو ویگان که از نویسنده‌های پرطرفدار فرانسه است، «بر اساس یک داستان واقعی» را داستانی می‌داند که رابطه میان خواننده و قصه را مورد پرسش قرار می‌دهد.

همکاری رومن پولانسکی و اولیویه آسایاس / دو فیلمساز سرشناس در اقتباسی از «براساس یک داستان واقعی» - تصویر 2

«دلفین دو ویگان»

رومن پولانسکی که سال 2001 فیلم «سایه‌نویس» را کارگردانی کرده است، در حال حاضر برنامه ساخت فیلمی درباره «ماجرای دریفوس» را پیش رو دارد. فیلمنامۀ این فیلم درباره ماجرای یک افسر یهودی ارتش فرانسه در سال 1894 است که به جرم دادن اطلاعات محرمانه به آلمانی‌ها در دادگاه محکوم شد را رابرت هریس می‌نویسد. هریس در «سایه‌نویس» با پولانسکی همکاری کرده بود.

کارگردان لهستانی در حال حاضر منتظر رای دادگاه لهستان درباره لغو حکم عدم استرداد خود به آمریکا است. پرونده رومن پولانسکی در آمریکا به سال 1977 بازمی‌گردد.

منبع: گاردین / 19 جولای

58241

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه