نسخه جدیدی از فیلم-انیمیشن «پلنگ صورتی» ساخته می‌شود

فرهنگ > سینما - ایسنا نوشت:

کمپانی فیلم «MGM» اعلام کرد به زودی نسخه جدیدی از فیلم- انیمیشن محبوب «پلنگ صورتی» را تولید خواهد کرد.

فیلم جدید پلنگ صورتی که آمیزه‌ای از فیلم اکشن و انیمشن خواهد بود از کارتون‌های ساخته «فریتس فرلنگو» و «دیوید دی پتی» و نیز فیلم‌های «بلیک ادواردز» الهام خواهد گرفت و قرار است تمرکز این فیلم جدید بیشتر بر روی شخصیت پلنگ صورتی باشد تا کاراگاه کلوزو.

شکل‌گیری شخصیت پلنگ صورتی به پنجاه سال پش بازمی‌گردد که اولین بار توسط «اداواردز»، «فریلنگو» و «هالی پرت» در تیتراز یک فیلم بلند به کار گرفته شد و از آن‌جا این شخیت به دنیای سینما و تلویزیون معرفی شد.

اولین قسمت از مجموعه فیلم‌های کمدی-پلیسی «پلنگ صورتی» در سال ۱۹۶۴ ساخته شد و با موفقیت آن دنباله‌های زیادی برایش ساخته شد. اغلب فیلم‌های مجموعه پلنگ صورتی ساخته «بلیک ادواردز» می‌باشد و «پیتر سلرز» هنرپیشه انگلیسی نیز نقش بازرس «کلوزو» فرانسوی را ایفا کرده است. پس از مرگ پیتر سلرز، ادواردز به سراغ «روبرتو بنینی» کمدین معروف ایتالیایی رفت و در سال ۱۹۹۳ با فیلم «پسر پلنگ صورتی» سعی در ادامه ساخت مجموعه داشت که چندان مورد استقبال قرار نگرفت.

در سال ۱۹۹۳ نیز انیمیشن کوتاه پلنگ صورتی به کارگردانی «فریتز فرلنگو» و «هالی پرات» موفق به دریافت جایزه اسکار انیمیشن‌های کوتاه گردید.

نخستین فیلم سینمایی این مجموعه به کارگردانی استیو مارتین در سال ۲۰۰۶ و توسط کمپانی کلمبیا پیکچرز و مترو گلدوین مایر تولید شد.

 

45503

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه