فیلم مشترک ایران و ترکیه را کدام کارگردان می‌سازد؟

فرهنگ > سینما - فیلم سینمایی «طاووس مست» به عنوان محصول مشترک ایران و ترکیه مقابل دوربین می‌رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اومیت یاردیم سفیر ترکیه  با حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی  درباره همکاری‌های بیشتر  سینمایی بین دو کشور در محل سازمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مجتبی راعی کارگردان و آرش امینی مدیرکل حوزه ریاست و امور بین‌الملل سازمان سینمایی نیز حضور داشتند،  در مورد اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه اخیری که بین روسای جمهور دو کشور به امضا رسیده، بحث و تبادل نظر شد.

در این نشست سفیر تر کیه با اشاره به جایگاه ویژه سینمای ایران در منطقه، خواستار برداشتن گام‌های موثر برای همکاری بین سینماگران دو کشور شد.

رئیس سازمان سینمایی نیز با تبریک به مناسبت دریافت جایزه نخل طلای کن امسال توسط کار گردان ترک نوری بیگلان جیلان زمینه آغاز این همکاری‌ها را مساعد ارزیابی کرد.

در ادامه سازمان سینمایی طرح تولید مشترک فیلم بلند «طاووس مست» نوشته مجتبی راعی  که برداشتی مدرن از عرفان مولانا جلال‌الدین است، برای اولین گام از این دست فعالیت‌ها پیشنهاد کرد. سفیر جمهوری ترکیه نیز متقابلأ با اشاره به تأکید رئیس جمهور کشورمان  دکتر روحانی به توسعه صنعت توریسم بین دو کشور خواستار تولیدات مشترکی در این زمینه توسط مستندسازان دو کشور شد و مقرر شد به زودی گام‌های موثری توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و موسسات مشابه ترکیه‌ای برداشته شود.

در پایان ایوبی با اشاره به اپرای «دیدار» با مضمون زندگی شمس تبریزی و مولانا که اخیرأ تصنیف آن توسط لوریس چکناواریان به پایان رسیده است؛ پیشنهاد اجرا و ضبط  سینمایی آن را در ترکیه مطرح کرد که مورد استقبال سفیر ترکیه قرار گرفت و مقرر شد در آینده‌ای نزدیک زمینه های اجرایی شدن آن توسط ترکیه فراهم شود.

57243

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه