فرهنگ > تئاتر - ایسنا نوشت: نمایش «نگاهمان می‌کنند» به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی محمدرضا اصلی از 23 دی‌ماه به صحنه می‌رود.

عواقب انتشار فیلم‌های خصوصی در یک تئاتر - تصویر 1

عواقب انتشار فیلم‌های خصوصی در یک تئاتر

فرهنگ > تئاتر - ایسنا نوشت: نمایش «نگاهمان می‌کنند» به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی محمدرضا اصلی از 23 دی‌ماه به صحنه می‌رود.

این نمایش قرار بود از اول بهمن‌ماه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رود،‌ اما در دوره مدیریت جدید تماشاخانه زودتر اجرا می‌شود.

اصلی که پیش از این چند بار برای اجرای این نمایش تمریناتی را به همراه گروهش شروع کرده بود، درباره‌ی اینکه آیا تغییراتی در نمایشنامه‌ی «نگاهمان می‌کنند» ایجاد شده است؟ گفت: آنقدر این نمایشنامه درست به نگارش در آمده که نیازی به تعقیر نیست، فقط شکل اجرای آن تاکنون سه بار تغییر کرده است.

عواقب انتشار فیلم‌های خصوصی در یک تئاتر - تصویر 2

او ادامه داد: ابتدا در سال ٩١ ایده به شکلی طراحی شده بود که نمایش در پشت بام اجرا شود، اما بخاطر فراهم نشدن مکان و اجازه ندادن، این ایده را فراموش کردم و به سالن نمایش فکر کردم. در سال ٩٣ ایده‌ی اجرایی قرار بود در سالن بلک باکس سمندریان به صورت دوسویه اجرا شود که باز هم کنسل شد و حال برای سومین بار در سال ٩٤ ایده‌ی اجرایی نمایش را تعقیر دادم و به سراغ صحنه‌ی قاب عکسی رفته‌ام.

اصلی درباره‌ی داستان نمایش خود نیز گفت: نمایش در سه اپیزود است که در آن به سه شکل،‌ نگاه کردن، زیر نگاه بودن و برداشتن دیوارها در دنیای انسان معاصر بررسی می‌شود.

عواقب انتشار فیلم‌های خصوصی در یک تئاتر - تصویر 3

او افزود: در این اپیزودها داستان‌هایی روایت می‌شوند از زمانی که فیلمی را از زندگی خصوصی خود با دیگران به اشتراک می‌گذاریم، بدون اینکه بدانیم چ�� عواقبی دارد یا زمانی که برای رهایی از شک و به دست آوردن آمار به اطلاعات شخصی فردی در فضای مجازی رجوع می‌کنیم و نیز زمانی که سوءاستفاده‌هایی از موقعیت دیگران در این فضا می‌شود.

وی اضافه کرد: نغمه ثمینی این نمایشنامه را بی‌نظیر نوشته است به همین دلیل تلاش کردم هیچ کار اضافه‌ای نکنم و کاملا در خدمت متن باشم.

در این نمایش مسعود کرامتی، فرشته صدرعرفایی، سام قریبیان، کاظم سیاحی، نازنین فراهانی و شیدا خلیق بازی می‌کنند.

همچنین مهیار علیزاده آهنگسازی نمایش «نگاهمان می‌کنند» را برعهده دارد.

عوامل اجرایی این نمایش هم عبارتند از: نویسنده: نغمه ثمینی، کارگردان: محمدرضا اصلی، تهیه‌کننده: شهنام شهباززاده، طراح صحنه: داریوش پیرو، طراح لباسک مارال جیرانی، طراح گریم: الهام صالحی، عکاس: رضا معطریان، دستیار اول و برنامه‌ریز: حسین ایرجی، دستیار دوم و منشی صحنه: ماه‌گل کرامتی.

58248

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه