فرهنگ > تئاتر - مرضیه برومند همزمان با اعلام نتایج انتخاب آثار در بخش صحنه ای جشنواره تئاتر عروسکی پیامی منتشر کرد.

سطح بالای تئاتر عروسکی ایران/مرضیه برومند: انتخاب‌ها مشکل بود - تصویر 1

سطح بالای تئاتر عروسکی ایران/مرضیه برومند: انتخاب‌ها مشکل بود

فرهنگ > تئاتر - مرضیه برومند همزمان با اعلام نتایج انتخاب آثار در بخش صحنه ای جشنواره تئاتر عروسکی پیامی منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با انتخاب آثار در بخش صحنه‌اي شانزدهمين جشنواره بين‌المللي تئاتر عروسكي تهران - مبارك،‌مرضيه برومند دبير اين دوره از جشنواره پيامي را صادر كرد:
«دوستان خوبم،هنرمندان عزيز شركت‌كننده در شانزدهمين جشنواره بين‌المللي نمايش عروسكي تهران- مبارك

سرانجام پس از گذشت 8 ماه از فراخوان جشنواره و گذشت 3 مرحله ارزيابي آثار شما توسط هيات‌هاي داوري، زمان آن رسيده كه اسامي گروه‌هايي كه موفق شده‌اند به بخش نهايي راه پيدا كنند، اعلام شود.

مي‌دانم كه همه شما در تهران و شهرهاي ديگر عليرغم مشكلات و كاستي‌ها، سخت تلاش كرده‌ايد و همه بضاعت و توانتان را براي بهتر شدن اثرتان به كار بسته‌ايد و طبيعي است كه از نديدن نامتان در فهرست نهايي ناراحت و آزرده خاطر شويد. من هم از نديدن نمايش شما در جشنواره از ته دل متاسفم اما چه كنم؟!

سقف  آثار قابل پذيريش در جشنواره محدود است و امكان اجراي همه نمايش‌ها در جشنواره وجود ندارد.

از سوي ديگر خوشبختانه سطح كيفي آثار شركت‌كننده در اين جشنواره نسبت به دوره گذشته بسيار بالا بود و انتخاب نيز بسيار مشكل. به همين دليل با استفاده از اختيار دبيري جشنواره و موافقت مركز هنرهاي نمايشي توانستيم سقف  تعداد آثار راه يافته را به 27 اثر در بخش صحنه‌اي و 17 اثر در بخش فضاي باز افزايش دهيم كه البته اين افزايش بيشتر شامل نمايش‌هايي با مخاطب كودك و خانواده‌ و همچنين آثار گروه‌هاي شهرستاني شده است.

بسيازي از آثاري كه پذيرفته نشده‌اند، نيز بالقوه توان آن را داشتند كه به اثري درخشان تبديل شوند اما به دلايل گوناگون نتوانستند در اين رقابت موفق شوند، از صميم قلب اميدوارم اين گروه‌ها با دقت و تمركز و وقت بيشتر به كارشان ادامه دهند و در زمان مناسب‌تري نمايش خود را به اجرا برسانند، هر كمكي از دستم برايد در خدمت آنها هستم. اميدوارم به اين طريق بتوانيم در جشنواره بعدي شاهد حضور آثار بيشتري باشيم كه قبلا روي صحنه رفته‌اند.

از اعضاي گروه‌هايي كه كارشان پذيرفته نشده، خواهش مي‌كنم به كمك دوستاني كه در جشنواره باقي مانده‌اند، بيايند و با ياري رساندن به آنها همچنان در كنار جشنواره باشند.

امسال هم چون دوره گذشته ميزبان آن دسته كارگردان‌هاي شهرستاني هستيم كه كارشان در جشنواره پذيرفته نشده است، اميدوارم حضور همگي شما در اين گردهمايي دوست داشتني و تماشاي آثار گوناگون ايراني و بين‌المللي براي نمايش عروسكي ايران سودمند باشد.

به همه كساني كه كارشان پذيرفته شده تبريك مي‌گويم و براي همه نمايشگران عروسكي ايران آرزوي بهروزي و موفقيت دارم.

در پايان چنانچه هر يك از شما مي‌خواهيد، دلايل عدم انتخاب آثارتان را بدانيد، مي‌توانيد از طريق خانه عروسك با هيات داروان و خود من تماس بگيريد و گفت‌وگو كنيد.

به اميد جشنواره‌اي پر از رنگ و با آسماني آبي.»

58247

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه