فرهنگ > سینما - راسل کرو در آستانه اکران فیلم حماسی «نوح» در انگستان با عالی‌ترین مقام روحانی در کلیسای رسمی این کشور دیدار کرد.

دیدار ستاره فیلم «نوح» با رهبر کلیسای انگلستان - تصویر 1

دیدار ستاره فیلم «نوح» با رهبر کلیسای انگلستان

فرهنگ > سینما - راسل کرو در آستانه اکران فیلم حماسی «نوح» در انگستان با عالی‌ترین مقام روحانی در کلیسای رسمی این کشور دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بازیگر نیوزیلندی برنده اسکار در دیداری که مطبوعات بریتانیایی آن را «یک دیدار خصوصی کوتاه» توصیف کردند، با جاستین ولبی اسقف اعظم کلیسای کانتربری ملاقات کرد.

تلگراف، گاردین و بی‌بی‌سی نیوز گزارش داده‌اند راسل کرو و ولبی در این دیدار درباره موضوعات مذهبی که پس از نمایش فیلم حماسی «نوح» به کارگردانی دارن آرونوفسکی مطرح شده، صحبت کردند.

نمایش افتتاحیه فیلم «نوح» در بریتانیا دوشنبه در میدان لستر شهر لندن برگزار شد. کرو پس از این مراسم در کاخ لامبث با ولبی دیدار کرد.

روایت سینمایی از حضرت نوح (ع) و کشتی او از جمعه هفته پیش در سینماهای آمریکای شمالی روی پرده رفت و در هفته اول اکران در این بازار حدود 44 میلیون دلار فروخت. مجموع فروش جهانی این فیلم پس از دو هفته حدود 95 میلیون دلار شده است.

فیلم جدید آرنوفسکی به خاطر برداشت آزاد از داستان آشنای کتاب مقدس درباره حضرت نوح (ع)، کشتی او و حیواناتش با انتقادهایی روبرو شده است.

کرو و چند نفر از سازندگان فیلم «نوح» اواخر ماه پیش نیز میدان سنت پیتر در مرکز شهر واتیکان دیداری کوتاه با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان داشتند که این ملاقات در جریان دیدار هفتگی پاپ با مردم بود.

کرو که در «نوح» نقش حضرت نوح (ع) را بازی می‌کند، در توئیتر از پاپ خواسته بود این فیلم را ببیند.

آرونوفسکی هم برای دیدن پاپ به رم رفته بود، هرچند خود او و شرکت پارامونت تهیه‌کننده «نوح» در ابت��ای فیلم به این نکته اشاره می‌کنند که یک برداشت دراماتیک از کتاب مقدس داشته‌اند.

پارامونت در آمریکا تلاش زیادی کرد تا نگران‌های رهبران مذهبی و کلیساها را درمورد لحن فیلم «نوح» رفع کند. این شرکت‌ در هفته‌های اخیر پذیرفت با تغییر مواد تبلیغاتی «نوح» تاکید کند این فیلم صرفا یک اقتباس دقیق از داستان کتاب مقدس نیست.

اما واتسن، جنیفر کانلی، لوگان لرمن، ری وینستون، آنتونی هاپکینز و داگلاس بوث دیگر بازیگران «نوح» هستند. این فیلم از چهار آوریل (15 فروردین) در بریتانیا اکران عمومی می‌شود.

هالیوود ریپورتر / 2 آوریل / ترجمه: علی افتخاری

5858

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه