فرهنگ > تئاتر - نمایش «دختر یانکی» نوشته نیل سایمون یکی از سرشناس‌ترین نمایشنامه‌‌نویسان آمریکایی به کارگردانی بهرام تشکر است.

«دختر یانکی» با بهنام تشکر و یکتا ناصر به شهرستان‌ها می‌رود - تصویر 1

«دختر یانکی» با بهنام تشکر و یکتا ناصر به شهرستان‌ها می‌رود

فرهنگ > تئاتر - نمایش «دختر یانکی» نوشته نیل سایمون یکی از سرشناس‌ترین نمایشنامه‌‌نویسان آمریکایی به کارگردانی بهرام تشکر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این نمایش زمستانِ سالِ قبل در پایتخت، میزبانِ حدود 9 هزار نفر از علاقمندان و مخاطبان تئاتر بود.

پس از اجرایِ نمایش‌های «ماه زدگان»، «هتل کالیفرنیا» و «بداهه گویی آلما» در تهران، این کارگردان ، نمایشِ «دختر یانکی» نوشته نیل سایمون که توسط شهرام زرگر ترجمه شده را در تهران به روی صحنه برد که با موفقیت همراه بود.

حضور پرتعداد مخاطبان و تماشاگران تئاتر در تهران گویایِ موفقیت در اجرایِ این نمایش برای این گروه داشت، از آن رو، گروه نمایش «اِتود» بر آن شد که با اجرایِ «تورِ تابستانی» گروهِ خود در چند شهرستان، این نمایش را در خارج از تهران، به رویِ صحنه آورد تا مخاطبان علاقمند به تئاتر در شهرستان‌ها نیز به تماشایِ این نمایش بنشینند.

«دختر یانکی» با بهنام تشکر و یکتا ناصر به شهرستان‌ها می‌رود - تصویر 2

نمایشنامه «دختر یانکی» از آثارِ شاخص نیل سایمون نمایشنامه‌‌نویس معاصر آمریکایی، یک کمدی اجتماعی در هجوِ راست‌گرایان افراطی آمریکا در زمان جنگ ویتنام است که به تازگی منتشر شده که برای اولین بار در ایران اجرا می‌شود.

داستانِ این کمدی  پُرتحرک، درباره یک مثلث عشقی به نام‌‌های اندی، نورمن و سوفی است. که به فضای روشنفکری دهه 70 میلادی و دغدغه‌های روشنفکران چپ امریکا می‌پردازد.

 نمایشنامه‌ای در «سه پرده» و با «سه شخصیت» که داستان آن در نیویورک و در سال‌های آغازین دهه ۷۰ میلادی می‌گذرد که جامعه روشنفکری آمریکا در تقابل با تهاجم امریکا به ویتنام ، لبه تیز انتقاد خود را متوجه دیگر ارکان اجتماعی معطوف ساخته بود.

«دختر یانکی» با بهنام تشکر و یکتا ناصر به شهرستان‌ها می‌رود - تصویر 3

نمایش «دختر یانکی» با حضور ستارگان تئاتر و سینما چون بهنام تشکر، یکتا ناصر و بهرام تشکر به روی صحنه رفته است.

بهرام تشکر از هنرمندان و دانش آموختگانِ دانشکده هنر و معماری است که علاوه بر کارگردانی؛ بازیگری چند نمایش در سالن‌های معتبر تهران، داور چهارمین جشنواره تئاتر ترنج در تنکابن و مدرسِ چندین کارگاه آموزشی در چالوس، بندرعباس، شیراز و ... سابقه حضوری فعال در عرصه تئاتر کشور را داشته است.

243243

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه