فرهنگ > تئاتر - مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر شهر با حضور هنرمندان و مسئولان فرهنگی و هنری شهر تهران برگزار شد.

تئاتر شهر به پرده آخر رسید - تصویر 1

تئاتر شهر به پرده آخر رسید

فرهنگ > تئاتر - مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر شهر با حضور هنرمندان و مسئولان فرهنگی و هنری شهر تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در ابتدای این مراسم شهرام کرمی دبیر سومین جشنواره تئاتر شهر با اعلام اینکه این دوره از جشنواره 80 برگزیده در بخش های مختلف دارد، گفت: به حکم ادب باید به تمام هنرمندان و مسئولانی که در طول برگزاری جشنواره ما را یاری کردند عرض خسته نباشید داشته باشم و برگزاری این مراسم در آستانه عید سعید غدیر را گرامی بدارم.

کرمی افزود: سومین جشسنواره تئاتر شهر حاصل تلاش همه اساتید و هنرمندان حاضر در جشنواره بود.

دبیر سومین جشنواره تئاتر شهر ضمن عرض تشکر ویژه از علیرضا نصیریان بازیگر پیشکسوت و تقدیر از راهنمایی های ایشان در طول روند برگزاری به عنوان رییس جشنواره، گفت : خوشحالم که در خانواده تئاتر روحیه جمعی برای کمک به اعتلای جایگاه این هنر وجود دارد.

این نویسنده و کارگردان تئاتر گفت : کار جشنواره تئاتر شهر با مراسم اختتامیه تمام نمی شود بلکه ما بعد از این مراسم تلاش می کنیم تا آثار برگزیده به اجرای عمومی برود.

حالا وقت ورود شهرداری به حوزه تئاتر است

در ادامه این مراسم علی نصیریان با غنیمت شمردن فرصت برگزاری جشنواره، گفت : یکی از خوبی های برگزاری این جشنواره ها دیدن دوستان قدیمی است. وی افزود : هر قدمی که برای تئاتر برداشته شود در شرایط فعلی خیلی لازم و مهم است.

علی نصیریان به خاطراتی از عدم توجه بخش های مختلف به تئاتر در پیش از انقلاب اشاره کرد و ادامه داد : در حال حاضر سازمان های مختلفی از تئاتر حمایت می کنند و جامعه نیز از لحاظ روانی و تفریحی به این حمایت ها در جهت بیشتر رواج دادن هنر تئاتر در جامعه نیاز دارد.

وی افزود : حالا موقع آن فرا رسیده است تا شهرداری پس از توجهی که به ساخت سینما در مناطق مختلف شهر داشته است نگاهش را متوجه حوزه تئاتر کند و نسبت به ساخت سالن های نمایشی نیز اقدام کند.

علی نصیریان با اشاره به کمبود فضا و امکانات در حوزه فرهنگی، گفت : کی می خواهید برای فرهنگ این کشور فکری اساسی کنید تا گروه ها بتوانند فارغ از حواشی به ایجاد خلاقیت و هنر بر اساس واقعیات جامعه خودشان بپردازند.

تقدیر از شاعر صحنه

در ادامه این مراسم با حضور مرتضی طلایی ، نایب رییس شورای شهر، تقدیری از اسماعیل خلج، شاعر صحنه، هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر به عمل آمد. در انتهای این بخش اسماعیل خلج با تقدیم یک رباعی به حاضران در مراسم از آنها قدردانی کرد.

مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر شهر با کارگردانی پیمان شریعتی و اجرای امین زندگانی اجرا شد. در ادامه این مراسم گروه کر سالمندان به اجرای یک قطعه زیبا پرداختند. در ادامه مراسم نیز آیین شاهنامه خوانی با اجرای آرین شریعتی اجرا شد. رسول نجفیان نیز قطعه ای از مولانا را به صورت تک نوازی برای حاضران اجرا کرد.

در انتهای این مراسم و پس از اهدای تمامی جوایز به برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره، سی تن از بازیگران کودک و نوجوان که در نمایش های جشنواره سوم ایفای نقش کرده بودند لوح تقدیرشان را از دست شهرام کرمی دریافت کردند. در پایان نیز هنرمندان و پیشکسوتان عرصه تئاتر با حضور بر روی صحنه با منتخبان سومین دوره جشنواره تئاتر شهر عکس یادگاری گرفتند.

5757

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه