بانوی مازندرانی بهترین کارگردان زن سال شد

فرهنگ > سینما - تسنیم نوشت:

هشتمین جشنواره ملی و چهارمین جشنواره بین المللی پروین اعتصامی با درخشش کارگردان مازندرانی شبکه تبرستان همراه بود.
به نقل از روابط عمومی شبکه تبرستان، در هشتمین جشنواره ملی و چهارمین جشنواره بین المللی پروین اعتصامی با حضور رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، معاونت فرهنگی قوه قضائیه و جمعی از سینماگران از برگزیدگان این جشنواره با اهدای لوح، دیپلم افتخار و جایزه نقدی قدردانی شد.

در این جشنواره از نیکی کریمی برای ساخت فیلم سوت پایان به عنوان بهترین فیلمساز زن سال قدردانی شد.

در بخش دوم اهدای جوایز که به بخش تخصصی نیلوفر زرین، با عنوان زنان شاخص ایرانی و فیلمنامه اختصاص داشت، هیئت انتخاب متشکل از منوچهر مشیری، بهرام عظیم پور، مجید برزگر، مهرزاد دانش، علیرضا گلپایگانی و پریوش نظریه و فرناز قیصری پور به عنوان مدیر عامل خانه حمایت از زنان هنرمند ایرانیان و مدیر اجرایی جشنواره، در بخش بهترین کارگردان زن، تندیس نیلوفر زرین، دیپلم افتخار به همراه 10 میلیون ریال جایزه نقدی رابه مریم رزاقی برای کارگردان مازندرانی فیلم اویا اهدا کردند.

مریم رزاقی، شاعر، پژوهشگر و مستندساز متولد 1354 سوادکوه و دانشجوی دکترای ادبیات فارسی است. این مستند به مدت 45 دقیقه در سال 1392 تولید شده است.

مستند اویا روایت سبک زندگی پیرمردی از جنگل های شمال ایران است که باوجود مشکلات جسمی، با طبیعت مانوس بوده و به زندگی با صدای بلند آری گفته است.

این مستند که توانایی های انسانی اسماعیل آقایی را به تصویر می کشد، زندگی شهرنشینی و نارضایتی از آن را با وجود امکانات فراوانش به چالش می کشد.

پیرمرد داستان، با وجود مشکل جسمی به زندگی پاسخ مثبت می دهد. او در بیمارستان بستری است و امیدوار است در جدال با مرگ به زندگی عادی باز برگردد.

مریم رزاقی پاییز سال گذشته با مستند خاتون ددا در جشنواره بین المللی فیلم مستند گوانگجو چین حضور داشت.

این مستند 37 دقیقه ای داستان زندگی مادر شهید قاسم شفیعی را بازگو می‌کند که پسر خود را 27 سال پیش در جنگ از دست داده اما همچنان با یاد و خاطرات او در حال زندگی کردن است.

 

17231

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه