فرهنگ > تئاتر - روزهای گرم تابستان در حالی سپری می شود که صحنه نمایش از حضور هنرمندان این عرصه و مردم مشتاق به تئاتر گرم و پررونق است.

بازار داغ تئاتر در روزهای گرم تابستان/چهره هایی که روی صحنه می روند - تصویر 1

بازار داغ تئاتر در روزهای گرم تابستان/چهره هایی که روی صحنه می روند

فرهنگ > تئاتر - روزهای گرم تابستان در حالی سپری می شود که صحنه نمایش از حضور هنرمندان این عرصه و مردم مشتاق به تئاتر گرم و پررونق است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سالن ها و تالارهای نمایشی تهران در روزهای پایانی تیرماه و دومین ماه تابستان 95 میزبان 118 اثر نمایشی هستند که برخی از این آثار در حال حاضر روی صحنه رفته و تعداد دیگری نیز به‌زودی در معرض دید مخاطبان قرار می گیرند.

بازار داغ تئاتر در روزهای گرم تابستان/چهره هایی که روی صحنه می روند - تصویر 2

 نمایش هایی که از امروز روی صحنه می روند

 از امروز که تابستان به بیست و هفتمین روز می رسد،  6 نمایش اجرای خود را در سالن های مختلف شهر تهران آغاز می کنند.

نمایش‌های «خرمهره» نوشته فرهاد نقدعلی به کارگردانی محسن قصابیان در خانه نمایش ، «نبش قبر» نوشته و کارگردانی دلارام اسدی در تماشاخانه ارغنون ، «مجلس سنگ» نوشته و کارگردانی پویش فروزنده در تماشاخانه ارغنون، «آدم برفی» نوشته و کارگردانی امین ابراهیمی در تماشاخانه بازیگاه، «روایت ناتمام یک مربع خالی» نوشته و کار میلاد اردوبادی در موسسه فرهنگی هنری موج نو ، «رویای یک نیمه شب تابستان» نوشته باقر سروش و به کارگردانی مصطفی کوشکی در موسسه تئاتر تهران اجرای خود را از امشب آغاز می‌کنند.

بازار داغ تئاتر در روزهای گرم تابستان/چهره هایی که روی صحنه می روند - تصویر 3

چهره‌هایی که در مرداد ماه روی صحنه خواهند رفت

با پایان تیرماه در فهرست نمایش‌هایی که در سالن‌های تهران روی صحنه می روند، چهره‌هایی همچون پری صابری، حمید رضا نعیمی ، داوود فتحعلی بیگی ، نادر برهانی مرند ، آزاده انصاری و ... دیده می‌شوند.

«سقراط» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی از 31 مرداد در تالار وحدت، «شمس پرنده» نوشته و کارگردانی پری صابری از اول مرداد در آمفی تئاتر ایوان عطار کاخ سعدآباد، «خوشبختی‌های کوچک سوسک شدن» نوشته نادربرهانی مرند به کارگردانی آزاده انصاری از سی ام تیر در تالار سایه تئاتر شهر، «انسانم آرزوست» نوشته و کارگردانی داود فتحعلی بیگی از 31 تیر در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می روند.

نمایش «پلنگ خیالباف» نوشته و کارگردانی مجتبی خمسه و سحر پورفرج سی ام تیر تالار گوشه فرهنگسرای نیاوران، «جهان انزوا» نوشته نائوی ولاس به کارگردانی رضا کوچک زاده از اول مرداد در تالار انتظامی خانه هنرمندان ، «فردا» نوشته و کارگردانی امین اسفندیاری از 28 تیر در تالار مولوی، «شاه ابو» نوشته احسان زیورعالم به کارگردانی آناهیتا قرچه از 29 تیر در تئاتر باران، «دختر یانکی» نوشته نیل سایمون و به کارگردانی بهرام تشکر اول شهریور سالن کنش معاصر، «ماجرای مورچه قرمزی» علیرضا جعفری مرام از 8 مرداد در مجموعه سینمایی ماندانا، «گرگ های دوست نداشتنی» از 14 مرداد در مجموعه سینمایی ماندانا ، «برگرد مرا ببین» نوشته رولان بارت و کارگردانی نسیم ریاضی، شیرین فرشباف و سید بهنام خانیگی از اول مرداد در خانه گفتمان شهر و معماری ، «کدو قلقله زن» نوشته جواد ذوالفقاری و به کارگردانی مجتبی خمسه و سحر پورفرج از اول مرداد فرهنگسرای ملل، «کرم‌های کتاب خوان» نوشته و کارگردانی علیرضا جعفری مرام از اول مرداد در مجموعه سینمایی ماندانا ، «ایوانف» نوشته و کارگردانی امیررضا کوهستانی از 12 مرداد در تالار ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر،  دیگر نمایش‌هایی هستند که در تابستان امسال رنگ صحنه خواهند دید.

 

 نمایش‌هایی که روی صحنه هستند

آخرین هفته تیر ماه سالن های تئاتر تهران شاهد اجرای نمایش‌هایی است که نام بردنشان خالی از لطف نیست. در حال حاضر نمایش‌های «راپورت‌های شبانه دکتر مصدق» نوشته و کارگردانی اصغر خلیلی در تالار وحدت، «سفر به نهایت دور» نوشته و کارگردانی محمدمیرعلی اکبری، «روزهای بی باران» نوشته و کارگردانی امین بهروزی، «به‌زودی» نوشته همایون حجازی نیا و امیر اخوین و کارگردانی امیر اخوین در سالن های تئاترشهر، «آدامس خوانی» نوشته و کارگردانی محمد رحمانیان ، «یادم تو را فراموش» نوشته پوریا کاکاوند و کارگردانی ژاله صامتی، «پرتقال‌های کال» نوشته سینا آذین و کارگردانی صابر ابر در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه هستند.

در تالار حافظ هم نمایش «دوباره اون آهنگو بزن سم»، نوشته وودی آلن و کارگردانی داود بنی اردلان و مستاجر نوشته و کارگردانی ستاره امینیان اجرا می شود.

تالار هنر که به اجرای نمایش های ویژه کودکان و نوجوانان اختصاص دارد نیز میزبان نمایش «پدر یک دقیقه ای» نوشته و کارگردانی رضا فیاضی و لاکی عجق وجق نوشته امیر مشهدی عباس و کارگردانی آناهیتا غنی زاده است.

«ترنس مسترها» نوشته و کارگردانی حمیدرضا مهنانی، «سزارین» نوشته آرین لطفعلیان و کارگرانی محمدرضا تک زارع، «خواهران پاپان» نوشته و کارگردانی مریم مالمیر نیز در تالار انتظامی خانه هنرمندان در حال اجرایند.

این در حالی است که فهرست 118 تایی نمایش های تابستان از اجرای حدود هفتاد نمایش دیگر در تماشاخانه های خصوصی، سینماتئاترها ، فرهنگسراها و سراهای محله حکایت دارد .

 

58247

 

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات ش��ر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه