فرهنگ > سینما - مهندس ابراهیم جمیلی رییس خانه اقتصاد ایران روز شنبه با حضور در موسسه رسانه‌های تصویری با دکتر ابطحی مدیر عامل موسسه دیدارو گفت وگو کرد.

ایجاد اشتغال با سامانه نمایش درخواستی/ ابطحی: اقتصاد فرهنگ باید فربه شود - تصویر 1

ایجاد اشتغال با سامانه نمایش درخواستی/ ابطحی: اقتصاد فرهنگ باید فربه شود

فرهنگ > سینما - مهندس ابراهیم جمیلی رییس خانه اقتصاد ایران روز شنبه با حضور در موسسه رسانه‌های تصویری با دکتر ابطحی مدیر عامل موسسه دیدارو گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید‌مصطفی ابطحی مدیر عامل رسانه‌های تصویری در این دیدار با اشاره به اینکه سهم اقتصاد فرهنگ در کل اقتصاد نشان‌دهنده میزان توسعه‌یافتگی کشورهاست و در کشورهای توسعه‌یافته اقتصاد فرهنگ نقش ممتازی دارد یادآور شد: باید تلاش کرد در ایران نیز فرهنگ در نظام اقتصادی کشور نقش محوری پیدا کند و اقتصاد فرهنگ فربه‌تر شود.

وی با تشریح فعالیت‌های سازمان سینمایی و موسسه رسانه‌های تصویری به تلاش مدیران فرهنگی برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و سینما و اجرای پروژه‌های مشترک اشاره و عنوان کرد که سینما به عنوان هنر صنعت ممتاز در ایران و جهان ضرورتا باید به اقتصاد اهتمام ویژه کند و برای تعالی سینمای ملی، اقتصاد سینما و جذب سرمایه‌های خصوصی به منظور تولید فیلم‌های پر مخاطب و جذاب وجهه همت مدیران فرهنگی و سینمایی قرار گیرد.

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری تاکید کرد: در این خصوص در دولت یازدهم ، اهتمام ساختاری برای جلب سرمایه‌های خصوصی شکل‌گرفته و این مهم در پروژه VOD( سند) به عنوان یکی از راهکار‌های اساسی در حوزه سینما مورد توجه می‌باشد.

ابطحی با تشریح فعالیت‌های سازمان سینمایی در گسترش سالن‌های سینمایی از طریق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و نیز فعالیت موسسه رسانه‌های تصویری در طراحی و تاسیس پروژهVOD ( سند) به اضلاع و ابعاد این پروژه از جمله نهضت تولید محتوا و افزایش مخاطبان سینمای ملی اشاره کرد و افزود: این دو دستاورد مهم VOD از جمله مواردی است که می‌توان با اتکاء به آن، به سرمای‌گذاران نوید و اطمینان داد که سرمایه‌گذاری در حوزه سینما از توجیه اقتصادی کافی برخوردار است و سرمایه‌گذاران بدون دغدغه می‌توانند در حوزه فرهنگ و سینما سرمایه‌گذاری کنند.

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی «سند» (سامانه نمایش درخواستی) زمینه اشتغال مولد در عرصه سینما ایجاد می‌شود یادآور شد: امروز در کشورهای توسعه‌یافته بیشترین نرخ اشتغال در حوزه تولیدات فرهنگی صورت می‌گیرد و این امر در کشورمان نیز با توسعه فعالیت‌ها و تولیدات فرهنگی تحقق خواهد یافت.

در این دیدار جمیلی نیز با اظهار خرسندی از حضور در موسسه رسانه‌های تصویری با اشاره به اهداف و ماموریت‌های خانه اقتصاد، تعامل مثبت و موثر این خانه با فعالان، اندیشمندان و کارشناسان اقتصادی و فرهنگی به منظور اجرای پروژه‌های مختلف و اطلاع و آگاهی از روند برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و سمعی بصری در حوزه فرهنگی را خواستار شد و ضمن تشریح جایگاه روبه رشد خانه اقتصاد ایران و مقایسه آن با نهاد‌های مشابه در کشورهای دیگر از فعالیت رسانه‌ای این خانه و تلاش برای برگزاری کارگاه های آموزشی به منظور توانمند‌سازی تشکل‌های اقتصادی و ارتقاء سطح آگاهی فعالان اقتصادی از ضرورت پرداختن به مباحث فرهنگی و استفاده از ظرفیت عظیم و منحصر به فرد سینمای ملی خبر داد.

رییس خانه اقتصاد ایران اظهار امیدواری کرد که در سال جاری تولید فیلم‌های سینمایی با مشارکت خانه اقتصاد آغاز شود.

57245

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه