فرهنگ > تئاتر - نمایش «آنتیگنه» از امشب 27 تیر ماه روی صحنه سالن تئاتر باران اجرا خواهد شد.

«آنتیگُنه» مدرن با املای جدید/این نمایش برای کودکان، بیماران قلبی و افراد زیر 18 سال ممنوع است - تصویر 1

«آنتیگُنه» مدرن با املای جدید/این نمایش برای کودکان، بیماران قلبی و افراد زیر 18 سال ممنوع است

فرهنگ > تئاتر - نمایش «آنتیگنه» از امشب 27 تیر ماه روی صحنه سالن تئاتر باران اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمیدرضا هدایتی؛ نویسنده و کارگردان نمایش «آنتیگُنه» امشب ساعت 19 در تئاتر باران اولین اجرای خود را روی صحنه خواهد برد.

«آنتیگُنه» مدرن با املای جدید/این نمایش برای کودکان، بیماران قلبی و افراد زیر 18 سال ممنوع است - تصویر 2

مسعود دلخواه که به عنوان مشاور کارگردان در کنار عوامل این نمایش حضور داشته است امشب به عنوان اولین مهمان این نمایش به سالن باران خواهد رفت و به تماشای «آنتیگنه» می نشیند.

در تبلیغات این نمایش آمده است: «تماشای این نمایش به کودکان و افراد زیر 18 سال و بیماران قلبی توصیه نمی شود.»

«آنتیگُنه» نمایشی است براساس تريلوژی افسانه های تبای اثر سوفکلس و حمید رضا بوسعدی، شفق خانی، ارشیا زرین، بابک قادری، بهداد قادری، مریم قربانیان، هیوا مجد، کاوه مرحمتی، نسیم مقدم، شهاب ملک پور، حمید رضا نقره دوست و حمید رضا هدایتی بازیگران این نمایش هستند.

حمیدرضا هدایتی درباره این نمایش می گوید: «سه هزارسال از نگارش افسانه های تبای می گذرد اما همچنان از جذاب ترين و پرطرفدارترين تريلوژی ها در حوزه ادبيات نمايشی است.چرا که مباحثی همچون تقدير.جبر و اختيار ٬دموکراسی و ....را به زيبايی به تصوير می کشد. مبارزه با سنت شکنی وايستادگی با همه وجود وجنگيدن برای باورهايی که ازنسلهای پيشين برای ما باقی مانده(ميراث) دستمايه نوشتن اين نمايشنامه شد تا در آن بتوانم تفاوت موجود بين نسلهای کنونی و نسلهای گذشته را به نمايش بگذارم.آنتيگنه اين نمايش ديگر در مقابل پادشاه نمی ايستد.بلکه در برابر اقوام خود و برای حفظ ميراثش مجبور به مقاومت ميشود ولی حفظ آن را منوط به از دست دادن روياها و آرزوهايش می داند پس همه چيز را رها مي کند و .......»

58247

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه